A Corpus Christi-beli Flour Bluff Gimnázium hajdani tanulója
!ARRIBA!
LOU DIAMOND PHILLIPS?
Tanulmány Hollywood etnikai újkoráról.
"Az édesanyám filippínó” magyarázza Phillips a grillcsirke fölött. „De van bennem hawaii, japán, és spanyol vér is. Apai ágról pedig skót, ír és egy kis cseroki indián.” Phillips erőteljesen csapja le villáját a barna színű szaftba. „Ezek nagy része épp hogy csak kitűnik.”
Phillips-szel a Dakota texasi forgatásának szünetében beszélgetünk, a filmet Fred Homes rendezi, a Bunker Hunt’s Circle T-Ranch-en, Dallashoz közel. De a szóbeszéd, ami körüllengi a 25 éves hajdani Flour Bluff gimist, első főszerepéhez kapcsolódik, a La Bambához, mely e hónap végén lát majd napvilágot a Columbia Pictures-nél. A Corpus Christi-ből származó Phillips a texasi Arlington Egyetemre járt, a Forth Worth-i Stage West-re, és Adam Roarke Filmművészeti Laboratóriumába, mielőtt Los Angelesbe indult. Ő alakítja a a főszerepet Ritchie Valens, eredeti nevén Richard Valenzuela életrajzi filmjében, aki az ország első spanyolajkú rockere volt, slágerei a „Come On, Let’s Go”, „Donna”, és a "La Bamba" voltak, a kései ötvenes években. Valens 17 évesen halt meg, ugyanabban a repülőgép-szerencsétlenségben, mely kioltotta Buddy Holly és The Big Bopper életét.
A La Bamba egy megváltó fricska a tinédzser spanyolajkúak számára, a nosztalgiázó rockereknek, és azoknak, akik szeretik a papírzsebkendőt lobogtatni, mikor lemegy a végefőcím. Bár az énekhangot a a L.A.-i banda, a Los Lobos szolgáltatja a filmben, mégis úgy tűnik, nagy mozikarriert jósolhatunk Phillipsnek.
„Az igazság az, hogy próbálok még egy kis pénzt összeszedni” mélázik el szerényen – azonnal megállapítjuk, mennyivel jobban szeretünk azon színészekkel beszélgetni, akik még a sztárság előtt tartanak. „Nem hiszem, hogy ez nálam eljut majd Tom Cruise-hoz hasonló szintre, de ha fel kell vennem 1 kalapot, és napszemüveget, rendben, meg fogom tenni. Jelenleg, nem mondom, hogy ez van folyamatban. Ha nem így lesz – vonja meg a vállát – akkor túlreagáltam.”
Phillips befejezi az ebédet. De mielőtt elhagyná ezt az apró országúti kifőzdét, megkérdezzük, miféle név a „Lou Diamond Phillips”. Túl hollywoodi a mi ízlésünknek, különösképp John Malkovich és Mary Elizabeth Mastrantonio korában.
„De ez az igazi nevem” bizonygatja olyan őszintén, hogy jószerével a sírás kerülget bennünket. „Az apám egy filippínó háborús hős – Lou Diamond után nevezett el. – ahogy elvigyorodik, arca méginkább multikulturálisnak tűnik. „Aki valószínűleg zsidó volt”.